• Szkoła Podstawowa w Petrykozach przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Działaj z imPETem!"

To innowacyjny projekt, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu.

W ramach projektu uczniowie klas 1-5 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych. Poznali zasady segregowania odpadów, obejrzeli prezentację, w której przedstawiono etapy przygotowania plastikowej butelki do wrzucenia do żółtego pojemnika i wykonali karty pracy utrwalające poznane wiadomości. Uczniowie przekonali się, jak zasada odkręć->opróżnij->zgnieć, pomaga zmniejszyć objętośc plastikowych odpadów.

Uczniowie klas 1-3 nadali nowe życie butelkom PET i wykonali z nich zestaw do gry w domino.