• Od października 2023 realizowany jest w naszej szkole program „Szkoła z Klasą”. Ma on na celu umożliwienie uczniom wzmocnienia poczucia własnej wartości
        i sprawczości, rozwinięcie umiejętności współpracy  oraz pomoc w budowaniu poczucia przynależności do społeczności szkolnej. Do osiągnięcia tych celów w pierwszym półroczu zostały wybrane dwie metody:

Pierwsza to Design Thinking, czyli projektowanie rozwiązań najlepiej odpowiadających na faktyczne potrzeby grupy docelowej. Zrealizowane zostało w trzech grupach:

Zespół uczniów klas I-III poszukiwał rozwiązań problemu „Dlaczego dzieci nie dokarmiają ptaków w czasie zimy?” Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat ptaków odlatujących na zimę, na spotkaniu z leśnikiem zostali zapoznani z rodzajami karmników, właściwym pokarmem i sposobami dokarmiania. Uczniowie wykonali karmniki i zawiesili je dookoła szkoły, rozsypali w nich ziarno i zawiesili dookoła szkoły kule tłuszczowe

Uczniowie klasy IV i V pochylili się nad problemem ginących czapek, rękawiczek i innych drobnych elementów garderoby. Grupa zdefiniowała problem, przedyskutowała możliwości rozwiązania go
        i opracowała plan działania. Uczniowie stworzyli Regulamin Korzystania z szatni, z którym zapoznali wszystkich ich użytkowników, wykonali imienne podpisy i przyporządkowali wieszaki konkretnym uczniom, uporządkowali szatnie i stworzyli Pudło Rzeczy Znalezionych.

Uczniowie klasy VI i VII poszukiwali rozwiązania problemu ginących rakietek do tenisa stołowego. Stworzyli dwie grupy odpowiedzialne za sprzęt do gry na każdym z holów szkoły. Oznaczyli rakietki i umieścili w specjalnie przygotowanych do tego kartonikach, wyznaczyli dyżurnych czuwających nad sprzętem i wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami opracowali i spisali regulamin gry w tenisa stołowego na przerwach.

Druga metoda to Tutoring Rówieśniczy polegający na współpracy dwóch uczniów , z których jeden ma większe doświadczenie, wiedzę i poziom kompetencji, a drugi doświadcza trudności w danym zakresie.

Cyklicznie co środa uczeń klasy ósmej pomagał w opanowaniu materiału z matematyki młodszemu koledze z klasy czwartej. Taki nowy sposób nauki podobał się czwartoklasiście, a dla ósmoklasisty był dobrą okazją do powtarzania materiału do zbliżającego się egzaminu z matematyki.