• „Laboratoria Przyszłości” w Szkole Podstawowej w Petrykozach

• Wyposażenie otrzymane w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym daje możliwość osiągania naszym uczniom lepszych wyników w nauce, ale też rozwijania swoich zainteresowań. To też przygotowanie uczniów jako przyszłych pracowników kształtowanie ich postaw, nastawienie na nowy model świadczenia pracy z wykorzystaniem nowych technologii i innowacji.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa w Petrykozach otrzymała najbardziej wyczekiwany przez dzieci i młodzież sprzęt do programowania roboty mBot Ranger. Często wykorzystują je uczniowie podczas zajęć z programowania w klasach 4-6.

Niewątpliwie urozmaiceniem zajęć z wielu przedmiotów jest możliwość druku 3D za pomocą drukarki Banach School 3D ze wsparciem dydaktycznym – ekoSystem Banach. Zwiększeniem możliwości drukarki jest również laptop marki HP dzięki któremu można wprowadzać dodatkowe projekty niezbędne do prowadzenia lekcji. Do drukarki zostały zakupione dodatkowe materiały eksploatacyjne oraz szafka ułatwiająca korzystanie drukarki.

Majsterkowicze ucieszyli się z następujących narzędzi: stacji lutowniczej, mikrokontrolerów z czujnikami i akcesoriami, mierników cyfrowych. Narzędzia te wykorzystywane są przez młodzież pod czujnym okiem nauczyciela informatyki, fizyki, techniki  podczas zajęć oraz różnorodnych działań. Umiejętności nabyte podczas tych zajęć będą przydatne w życiu codziennym.

Otrzymaliśmy również aparat fotograficzny, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy, Gimbal, mikrofon nagłowny dzięki którym możemy nagrać i  fotografować w sposób profesjonalny szkolne przedstawienia oraz apele. Zademonstrować dowolną czynność lub pokazać wywiad nakręcony przez uczniów, dzięki temu jednostki lekcyjne nabrały interaktywnego wymiaru.

Otrzymaliśmy również klocki konstrukcyjne Smart BT CONTROLLER. Klocki wykorzystywane są podczas zajęć technicznych. Pobudzają wyobraźnię dzieci oraz stymulują i rozwijają umiejętności manualne.  Wprowadzają w świat mechaniki. Rozwijają wyobraźnie przestrzenną.

Otrzymane z programu „Laboratoria przyszłości” urządzenia, narzędzia, materiały urozmaicają pracę z uczniem oraz uczą dzieci i młodzież otwartości na nowe technologie i innowacje, co w zmieniającym się w szybkim tempie świecie jest niezwykle ważne.