26 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Eliminacjach Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Grupa 1 w składzie: Piórek Weronika, Marcin Łebkowski, Krzysztof Kaszuba, Magdalena Zbrzyzna zajęli II miejsce. Grupa 2 w składzie: Dżeskia Ciesielska, Amelia Angowska, Kacper Zielski zajęli IV miejsce.
Gminne Eliminacje Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Sławkowie
Bardzo udany występ naszych uczniów w Gminnym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w Sławkowie. W piątek 28 marca w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Sławkowie odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego. Dziewczęta w składzie: Zuzanna Trzcińska, Roksana Jackowska oraz Dżesika Ciesielska zdobyły srebrne medale, natomiast chłopcy w składzie: Paweł Kulczyński, Maciej Witkowski oraz Wojciech Krukowski uplasowali się na trzecim miejscu Gratulujemy bardzo dobrego wyniku, życzymy powodzenia w kolejnych występach.
Wizyta w Zespole Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej
27 marca nasi uczniowie odwiedzili Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. Dni Otwarte szkoły pozwoliły na poznanie placówki, kierunków kształcenia oraz nawiązanie nowych znajomości. To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
`8 marca Zuzanna Trzcińska i Roksana Jackowska wzięły udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
"Teatr osiągalny"
W ramach projektu „Teatr Osiągalny” uczniowie klas VI-VIII wybrali się do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na spektakl „Balladyna”. To była wyjątkowa okazja, by zobaczyć na żywo klasykę polskiej literatury w nowoczesnej i poruszającej interpretacji. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, które z pewnością będą tematem ciekawych rozmów o wartościach i wyborach życiowych.
Po kulturalnej przygodzie przyszedł czas na trochę ruchu – odwiedziliśmy park trampolin, gdzie wszyscy mogli rozładować emocje i świetnie się bawić.
Cyberprzestępcy w Świecie Finansów
17.03. Nasi uczniowie wzięli udział w webinarium zorganizowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) „Cyberprzestępcy w świecie finansów”, które odbyło się w ramach 13 edycji kampanii Global Money Week 2025 oraz projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku (CEDUR)
Podczas spotkania dowiedzieli się, jak chronić swoje pieniądze i dane w sieci, czym są cyberoszustwa oraz jak rozpoznawać zagrożenia w cyfrowym świecie.
To ważna lekcja odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego w czasach, gdy coraz więcej transakcji przenosi się do internetu.
Gminny Konkurs Ortograficzny
4 marca w Szkole Podstawowej w Petrykozach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem " Z ortografią za pan brat". Wzięło w nim udział 21 uczniów ze szkół Gminy Działdowo. Uczniowie napisali dyktando oraz rozwiązali test ortograficzny. Laureaci konkursu:
w kategorii klas III - IV
I miejsce Marta Wolentarska SP Petrykozy,
II miejsce Julian Sobótka SP Uzdowo,
III miejsce Sebastian Kaliszewski SP Turza Wielka.
W kategorii klas V - VI
I miejsce Patrycja Pawlak SP Księży Dwór,
II miejsce Lena Sójka SP Uzdowo,
III miejsce Amelia Kowalewska SP Burkat.
W kategorii klas VII - VIII
I miejsce Nadia Burkiewicz SP Petrykozy,
II miejsce Natalia Markiewicz SP Ruszkowo,
III miejsce Aleksandra Borkowska SP Księży Dwór.
W rozgrywkach międzyszkolnych zwycięzcami zostali uczniowie z SP w Księżym Dworze. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu polskiej ortografii.
"Gramy Zmysłami"
Dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami”. Przedszkolaki wykonały ” kwiaty pełne zmysłów” pachnące majerankiem i wiórkami kokosowymi. Wykorzystały także do zadania kaszę jaglaną groch, siemie lniane i doskonaliły umiejętność współdziałania podczas zabawy sensorycznej
"Na tropie drugiego życia odpadów"
" Na tropie drugiego życia odpadów" - realizacja programu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele Natury.
Tym razem przedszkolaki zrealizowały misję recykling- na tropie drugiego życia odpadów.
Podczas jej realizacji dzieci nauczyły się:
– skąd się biorą odpady,
– czym są odpady i jak je segregować,
– jak dużo odpadów produkujemy,
– co to jest recykling,
– jak można samodzielnie wykorzystać odpady,
– jak możemy ograniczyć ilość wytwarzanych przez nas odpadów.
Było to drugie wyzwanie , które daliśmy radę zrealizować!
III kolejka VI Edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie
Za nami kolejna kolejka Szachowej Ligi w Uzdowie. W sobotę reprezentowało nas sześcioro zawodników. Tego dnia najlepiej spisał się Franciszek Frejnik, który uzyskał awans do 1 ligi. Bardzo dobre wyniki pozostałych graczy skutkowały tym, że nasza szkoła drużynowo zajęła 3 miejsce. Sklasyfikowano zawodników aż z 32 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Zabrakło nam tylko 1 punktu do pierwszego miejsca. Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo dobrej gry naszych uczniów. Powodzenia już niebawem w kolejnych występach
Tłusty Czwartek
Karnawał, to czas uczt i zabaw. Ostatni czwartek karnawału, zwany jest Tłustym Czwartkiem. Najważniejszym akcentem w tym dniu są oczywiście pączki i tak też było w oddziale przedszkolnym. Dzieci poznały genezę tego święta oraz tradycje z nim związane. Odbyły sią zabawy: słodkie sudoku, gra domino z ilustracjami pączków i zabawa w sklep.
Dzień Dinozaura
26 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Dzień Dinozaura”.
Z tej okazji w przedszkolu odbywały się przeróżne zabawy dinozaurowe jak: dinozaury i pompony, dinozaury i klamerki oraz zabawa matemtyczne dinozaury. Dinozaury przeniosły nas wszystkich w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.
Działaj z ImPETem
21 lutego przedszkolaki wykonały kolejne zadanie z projektu- EkoMiasteczko.
Do wykonania tego zadania potrzebowaliśmy dużo EkoDomków. Pomalowaliśmy swoje kartony, wycieliśmy z kolorowego papieru okna i drzwi.Ustawiliśmy wszystkie domki i powstało nam
EkoMiasteczko.
Spotkanie z przedstawicielami ZSTiO w Iłowie
Wybór szkoły średniej to jedna z trudniejszych decyzji, które muszą podjąć uczniowie klasy ósmej. Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie ułatwiło im to zadanie. Uczniowie poznali kierunki kształcenia oraz możliwości i warunki zatrudnienia w różnych zawodach. Było to niezwykle inspirujące spotkanie.
"Na tropie zmian klimatycznych"
"Na tropie zmian klimatycznych" - realizacja programu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele Natury
,,Kubusiowi Przyjaciele Natury" to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, który jest organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie do ruchu już od najmłodszych lat, w związku z powyższym przedszkolaki zrealizowały lekcję 1 ,,Na tropie zmian klimatycznych - misja przedszkole".
Podczas jej realizacji dzieci dowiedziały się czym są pogoda i klimat, co to jest zmiana klimatyczna i w jaki sposób możemy dbać o naszą planetę. Objaśniliśmy, że nie wszędzie na Ziemi są takie same pory roku jak u nas i nie wszędzie obserwujemy te same zjawiska pogodowe.
Graliśmy w kostkę ,,pogodową" i naśladowaliśmy różne zjawiska atmosferyczne. Dzieci wcieliły się w rolę prezenterów pogody. Było to pierwsze wyzwanie, które daliśmy radę zrealizować!
Laboratoria Przyszłości - Klocki GIGO
Klocki konstrukcyjne Gigo umożliwiają budowę maszyn, modeli, urządzeń, szczegółowo opisują zasady ich działania oraz pozwalają sprawdzić, czy i jak opracowana konstrukcja zadziała.
Lekcja z wykorzystaniem Klocków Gigo rozwija:
-wyobraźnię przestrzenną,
-świadome wykorzystanie robotyki,
-twórcze myślenie i wyobraźnię,
-zaangażowanie i skupienie uwagi,
-współpracę i współdziałanie między dziećmi,
-umiejętności konstrukcyjne,
-umiejętność pracy z instrukcją.
Wykorzystując zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości klocki, dzieci z oddziału przedszkolnego tworzyły i budowały różne budowle przestrzenne
Walentynki
Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się aby był wyjątkowy, nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności i życzliwości. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano "Pocztę Walentynkową". Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim szkolnym sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanej skrzynki walentynkowej. Trzeba przyznać, że szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.
W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym. Miłym zaskoczeniem było zorganizowanie konkursu "Zakochana Klasa". Gratulacyjne dyplomy otrzymali uczniowie klas: II, III, V i VII. Tematyka miłości ukazana w humorystyczny sposób sprawiła wszystkim wiele radości.
"Gramy Zmysłami"
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy Zmysłami'' dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały kolejny temat pod hasłem ,,Brudne zadanie''. Przedszkolaki świetnie bawiły się podczas malowania dłońmi i bawiąc się bitą śmietaną. Było brudno i wesoło!
Franek w Etapie Wojewódzkim konkursu Digital Wizards
Z radością informujemy, że Franciszek Frejnik, uczeń klasy VI zakwalifikował się do II Etapu Wojewódzkiego konkursu Digital Wizards.
Franek wykazał się szeroką wiedzą na temat AI, cyberbezpieczeństwa, marketingu cyfrowego i higieny cyfrowej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
"Skąd się biorą produkty ekologiczne”
"Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
W ramach realizacji programu dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat żywności ekologicznej i zasad zdrowego żywienia. W czasie zajęć prowadzone były rozmowy, obserwacje, dzieci układały piramidę żywienia. Przedszkolakom zaprezentowana została także publikacja i animowany film edukacyjny pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się co to jest ekologiczne rolnictwo, dlaczego warto wybierać żywność ekologiczną, nauczyły się rozpoznawać po znaku wybrane produkty ekologiczne, utrwaliły wiedzę na temat zasad higieny i zdrowego stylu życia.
Wyjazd do kina
Dzień Babci i Dziadka
W naszej szkole odbyła się dziś niezwykła uroczystość - Święto Babci i Dziadka
To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń.
Na tle pięknej dekoracji dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1-3 przedstawili program artystyczny.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek, a następnie obdarowały swoich ukochanych gości przygotowanymi własnoręcznie upominkami.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
IV Kolejka Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej
Zakończyła się IV kolejka Ogólnopolskiej Szkolnej Ligii Szachowej w Uzdowie. Nasi zawodnicy utrzymali się w dotychczasowych ligach
. Gratulujemy
W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajmuje III miejsce
Jasełka
W kościele parafialnym w Sarnowie uczniowie z koła teatralnego naszej szkoły wystawili Jasełka przybliżając wydarzenia z betlejemskiej stajenki, w której narodził się Zbawiciel. W spektaklu wzięło udział dwudziestu dwóch uczniów, wszystkich przygotowała i dobrym duchem była pani Renata Królikowska. Dziękujemy również panu Łukaszowi Rogowskiemu. Największe słowa podziękowania należą się młodym aktorom i wokalistkom oraz ich rodzicom. Materiał zrealizowany z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach #LaboratoriówPrzyszłości
22.12.2023
Uczniowie naszej szkoły przypomnieli dziś historię narodzenia Jezusa. W wędrówce do Betlejem towarzyszyli nam zaproszeni goście: Wójt Gminy Działdowo - Pan Mirosław Zieliński, Przewodnicząca Rady Gminy Działdowo- Pani Krystyna Wasiak oraz Radni Gminy Działdowo - Pani Ewa Stachewicz i Pan Mariusz Giesek. Oprócz życzeń i opłatka nie zabrakło również prezentów od przybyłych Gości oraz Mikołaja
Świąteczne warsztaty
Nasi uczniowie wykonali kartki z życzeniami, którymi obdarowali obecnych na jasełkach szkolnych rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Świąteczny klimat w klasie IV i V
20.12.2023 uczniowie klasy IV i V piekli i ozdabiali pierniczki wprawiając się w świąteczny nastrój.
Zapraszamy na Jasełka
III Kolejka Ogólnopolskiej Ligi Szachowej
Zakończyła się III kolejka Ogólnopolskiej Szkolnej Ligii Szachowej w Uzdowie. Nasi zawodnicy utrzymali się w II lidze. Do drugiej ligii awansował również Maciej Witkowski. Gratulujemy W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajmuje I miejscena lidze pojawił się też Święty Mikołaj, który wręczył zawodnikom słodkie upominki
Realizacja projektu: "Polska- podróże w czasie i kontekstach"
Temat tej nietypowej lekcji historii to "Między granicami". W realizacji projektu wzięli udział uczniowie z klasy IV, V, VI, VII oraz VIII. Grupa liczyła 24 osoby. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prowadzonej lekcji. Po przeprowadzonych zajęciach wyrazili chęć udziału w kolejnych podobnych.Dziękujemy za umożliwienie nam udziału w projekcie. Niewątpliwie udział w Akcji sprawił, że w uczniach na nowo rozbudziliśmy ciekawość prezentowanymi treściami.
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych uczniom naszej szkoły został przybliżony obraz i codzienne trudności osób niepełnosprawnych. Najmłodsi wykonali plakaty dotyczące różnych niepełnosprawności. Uczniowie klasy 4 i 5 dowiedzieli się jak trudno jest funkcjonować bez wzroku, jak możemy pomóc osobie niewidomej oraz jak wygląda alfabet Braille'a. Na zajęciach w klasie 7 i 8 zostały przybliżone metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać tworząc piosenkę ,,Stary niedźwiedź " oraz kolędę ,, Przybieżeli do Betlejem " za pomocą symboli PCS. To był bardzo pracowity tydzień, a nasi uczniowie wiedzą, że ,, KAŻDY JEST INNY, WSZYSCY SĄ RÓWNI"
Mikołajki
Kampania "Biała wstążka"
Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w kampanię „Biała Wstążka”. Kampania ta ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Klasa VIII wzięła udział w debacie poświęconej temu zagadnieniu. Przygotowany plakat o tematyce profilaktycznej przez naszą uczennice Roksanę Ogrodowczyk został wyróżniony nagrodą
Andrzejki
Zabawy andrzejkowe pochłonęły dziś naszych uczniów. Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe, zadbał o oprawę graficzną oraz muzyczną w tym wyjątkowo magicznym dniu.
Andrzejki w przedszkolu
ANDRZEJKI w naszym przedszkolu Były czary, tańce i zabawy z balonami, spacer butów, luneta, wróżby z serca oraz kim będę. Na osłodę tego dnia zjedliśmy pyszności przygotowane przez rodziców.
Mistrzostwa Powiatu Działdowskiego w Szachach Drużynowych
Szkolna drużyna szachowa wzięła udział w MISTRZOSTWACH POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH w kategorii IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY Nasi reprezentanci zajęli w kategorii klas I-VI miejsce IV natomiast w kategorii klas VII-VIII miejsce V
II Kolejka V Edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej
Wyniki II kolejki V Edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie z dnia 25.11.2023r.
Szkoły Podstawowe:
I m-ce - SP Szreńsk
II m-ce - SP Petrykozy
III m-ce - SP Nr 1 Nidzica
INDYWIDUALNIE:
I Liga
- Bartosz Banasiak (spadek do II ligi) 1,5 pkt
II Liga (utrzymali się)
- Franciszek Frejnik 4 pkt
- Hubert Krukowski 3,5 pkt
- Oskar Witkowski 4 pkt
- Kacper Zielski 4,5 pkt
III Liga
- Oskar Gerlej - II m-ce (6 pkt - awans do II Ligi)
- Maciej Witkowski 4 pkt
Dzień Pluszowego Misia
Lekcja przyrody
22 listopada 2023 r. uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ciekawej lekcji przyrody.Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, bezpieczeństwo zachowania się w lesie oraz zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Pan Leśniczy Jan Kochański w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, o lesie w jesiennej szacie i jego mieszkańcach oraz o tym jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się, jak mogą pomagać zwierzętom przetrwać zimę, jakie jest znaczenie lasu w życiu człowieka. Poznały poroża jelenia ,koziołka i łosia. Leśniczy przypomniał dzieciom zasady zachowania w lesie, a także jak należy chronić lasy.Spotkanie z Leśniczym upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawe wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych uczniów.
Akademia Czerniaka
Uczniowie klas 7 i 8 po raz kolejny wzięli udział w kampanii „Znamię, znam je” Akademia Czerniaka. Zaangażowali się w propagowanie wiedzy o niebezpiecznym i podstępnym raku, jakim jest czerniak. W ramach realizacji kampanii uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat znamion skórnych. Zapoznali się z czynnikami wywołującymi raka skóry oraz z procesem jego ewolucji, z tzw. ABCDE czerniaka. Rozwiązywali zadania interaktywne, by utrwalić zdobytą wiedzę, a także tworzyli plakaty informacyjne w postaci mapy myśli. Było naukowo, twórczo i kreatynie. Dorośli bierzcie przykład w Waszych dzieci – zwracajcie uwagę na zmieniające się znamiona skórne!
"Zdrowo jem - więcej wiem"
Dziś w naszej szkole w ramach realizacji projektu: ,,Zdrowo jem-więcej wiem”, dzieci z klasy pierwszej oraz przedszkolaki, w obecności rodziców, uczyły się dobrych nawyków żywieniowych.Uzasadniały ,,Dlaczego słodycze są niezdrowe?”, przedstawiały jadłospis z trzech dni i opowiadały o aktywnej formie spędzania wolnego czasu. Duże emocje towarzyszyły dzieciom przy budowaniu piramidy żywieniowej . Prawidłowo wskazywały produkty zdrowe i niezdrowe. Po zajęciu rodzice klasy pierwszej oraz przedszkolaków wysłuchali prelekcji pani Małgorzaty Dudek, przedstawiciela Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Działdowie na temat zdrowych nawyków żywieniowych.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek 17 listopada obchodziliśmy XIII ŚDTM. Tego dnia każdy uczeń miał okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i powalczyć o miano najlepszego Muchołap
"Rosnę zdrowo" - wyróżnienia dla naszych uczennic
Uczennice klasy VIII: Roksana Ogrodowczyk i Ewelina Witkowska otrzymały wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim "Rosnę zdrowo" zorganizowanym w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023"
Konkurs recytatorski "Jesień w poezji"
7 listopada w jesienny nastrój wprowadziły nas przedszkolaki i uczniowie klas I-III, którzy w pięknych strojach śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce jesiennej. Tego dnia odbył się też konkurs recytatorski "Jesień w poezji"
3
V Turniej Szachowy o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie
Nasi zawodnicy debiutowali w V Turnieju Szachowym o Puchar Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie z okazji Święta Niepodległości.
W dniu 18.11.2023 r. nasi wychowankowie bardzo dobrze zaprezentowali się podczas rozgrywania turnieju.
W grupie klas I - IV wystąpiło łącznie prawie 100 zawodniczek i zawodników z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowali i zajęli wysokie miejsca:
1. Maciej Witkowski - 36 m-ce
2. Oskar Gerlej - 52 m-ce
W grupie kl V - VIII wystąpiło 5 naszych zawodników. Podczas walki z 72 rywalami nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
1. Franciszek Frejnik - 28 m-ce
2. Kacper Zielski - 35 m-ce
3. Bartosz Banasiak - 46 m-ce
4. Oskar Witkowski - 49 m-ce
5. Hubert Krukowski - 53 m-ce
Narodowe Święto Niepodległości
Podczas dorocznych obchodów 11 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść nasz kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki do rozwoju cywilizacyjnego.
"Szkoła Wierna Dziedzictwu"
8 listopada 2024r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie. Pragniemy poinformować, że Szkoła Podstawowa w Petrykozach otrzymała Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Uzyskanie certyfikatu jest zwieńczeniem działań całej społeczności szkolnej, których celem jest rozwijanie u dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości do ojczyzny i poszanowania polskiego dziedzictwa kulturowego.
Wspólnie tworzymy klimat społeczny, sprzyjający rozwojowi i osiąganiu przez wszystkich sukcesów na miarę własnych możliwości.