Uczniowie klasy 4, 5 i 6 sprawdzali ile cukru spożywamy jedząc przekąski. Realizowaliśmy w ten sposób zadanie z Ogólnopolskiego projektu (Nie)zwykła matematyka - Wiem, co jem.
(Nie)zwykła matematyka
Gminny Konkurs Ortograficzny
5.03.2024r. 21 Uczniów wszystkich szkół naszej gminy próbowało swoich sił w "Ortograficznych Potyczkach" - Gminnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez naszą szkołę.
Międzyszkolne drużyny rozwiązywały łamigłówki, utrwalając i doskonaląc swoje umiejętności ortograficzne.
W nagrodę za swoje zmagania wszyscy Uczestnicy otrzymali z rąk Pani Danuty Smereczyńskiej - Kierownik Referatu Oświaty i Kultury oraz Pana Mirosława Zielińskiego - Wójta Gminy Działdowo, dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, dziękujemy Wam za wspólną zabawę!
Wielkie brawa dla trzech zwycięskich drużyn:
Słodziutkich Truskawek
Zachwycających Chabrów
Wędrownych Gęsi
Dziękujemy za obecność zaproszonym Gościom
2
Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej
Roksana Jackowska, uczennica klasy VII zajęła 4 miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Roksanie zabrakło tylko jednego punktu, aby awansowała do najlepszej trójki konkursu w kategorii klas 6-8 szkół podstawowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Warsztaty Wielkanocne
Warsztaty Wielkanocne zakończone międzyklasowym konkursem na pisankę wielkanocną. Każda pisanka była wyjątkowa. WESOŁYCH ŚWIĄT
Uwolnić Króliczka
Lekcja matematyki w terenie - "Uwolnić króliczka". Uczniowie klas 4-8 musieli najpierw odnaleźć ukryte jajka z zadaniem następnie je rozwiązać ponieważ wynik każdego zadania był fragmentem kodu, który pozwolił uwolnić króliczka.
(Nie)zwykła matematyka
Uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym (Nie)zwykła matematyka zrealizowali kolejne zadania. Szacowali wagę oraz ważyli piłki, które udało się znaleźć w szkole. Wykonywali modele piłek z papieru oraz za pomocą długopisów 3D. Odkrywali w ten sposób tajemnice pewnych wielościanów i rozwijali wyobraźnię przestrzenną
Turniej Piłki Nożnej - 26.03.2024
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Bernadety Hordejuk w Szkoła Podstawowa imienia Ireny Sendlerowej w Ruszkowie
Dziękujemy naszym dziewczynom za sportową rywalizację i wytrwałość do ostatniego gwizdka.
Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej
W Szkole Podstawowej Księżym Dworze odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII Zuzanna Trzcińska oraz Roksana Jackowska i to właśnie Roksana zajęła 2 miejsce i awansowała do konkursu powiatowego. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej fazie turnieju.
Święti liczby Pi
3.14 - działo się w naszej szkole w tym dniu… A było to związane z obchodami święta Królowej Nauk i niesamowitej Liczby Pi. Cały świat obchodzi corocznie święto liczby Pi 14 marca. Nas też wkręciło…
Obchody miały charakter zabaw i łamigłówek. Ich celem było pokazanie, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Świętowanie rozpoczęliśmy od Escape Room’u z motywem liczby Pi. Następnie uczniowie rozszyfrowywali rebus, którego rozwiązaniem była Ludolfina, czyli inaczej liczba π. Klasa 4 stworzyła diagram słupkowy na podstawie pierwszych 100 cyfr liczby π. Chętni uczniowie na przerwach mogli zmierzyć się z łamigłówką Sudoku.
XVI Gminny Konkurs Poezji i Prozy
Nasi uczniowie wzięli udział w XVI Gminnym Konkursie Poezji i Prozy. Jury doceniło interpretację utworów dwóch naszych recytatorek. Dżesika Ciesielska zajęła III miejce w kategorii klas IV - VI, natomiast Ewelina Witkowska III miejsce w kategorii klas VII - VIII. Będą one reprezentować naszą szkołę w eliminacjach miejsko - gminnych już 20 marca. Gratulacje składamy nie tylko zwyciężczyniom, ale wszystkim uczestnikom konkursu.
VI kolejka Ogólnopolskiej Ligi Szachowej
Zakończyła się VI kolejka Ogólnopolskiej Szkolnej Ligii Szachowej w Uzdowie. Nasi zawodnicy utrzymali się w dotychczasowych ligach. Gratulujemy W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajmuje IV miejsce
"Zaelektryzowani"
Nasi uczniowie przekonali się, że nauka fizyki i chemii nie musi być nudna! Bywa wesoła, widowiskowa, a czasami pasjonująca! Dużo radości i sporą dawkę wiedzy dostarczył pokaz animatora z grupy "Zaelektryzowani"
Lekcja DBI w klasie I
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji online "Sieciaki - poznaj bezpieczny Internet". Uczniowie poznali Sieciaki i pozytywne zastosowanie Internetu, dowiedzieli się też kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać.
Targi Pracy i Edukacji
19.02.2024r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Targach Pracy i Edukacji. Była to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz poznania zakładów pracy znajdujących się w naszym regionie.
Nasza szkoła działa z imPETem!
Uczniowie klas 1-5 w ramach projektu Działaj z Impetem uczestniczyli w warsztatach ekologicznych.Poznali zasady segregowania odpadów , obejrzeli prezentację, w której przedstawiono etapy przygotowania plastikowej butelki do wrzucenia do żółtego pojemnika i wykonali karty pracy utrwalające poznane wiadomości. Na koniec każdy uczestnik przekonał się, jak zasada Odkręć->Opróżnij->Zgnieć pomaga zmniejszyć objętość plastikowych odpadów.
3
"Polska - podróże w czasie i kontekstach"
Zakończyliśmy realizację projektu "Polska- podróże w czasie i kontekstach" finansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Wsparcia Edukacji. Pozyskany do realizacji projektu sprzęt i materiały: długopisy 3D, filamenty i komplety szablonów o wartości 10960zł stały się własnością naszej szkoły.
Lekcja DBI
Luty to miesiąc w którym szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo dzieci w internecie. Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w lekcjach DBI zorganizowanych przez Safer Internet, NASK oraz Fundacje Dajemy Dzieciom Siłę. Temat spotkania dla klasy VII i VIII: „Zmieniam świat! – czym jest aktywizm online”
Przez historię z "Niezwyciężonymi".
Uczniowie klasy VII i VIII po raz kolejny wzięli udział w lekcji on-line w ramach projektu: Przez historię z „Niezwyciężonymi”. Tematyka spotkania dotyczyła: Milenium Chrztu Polski a Tysiąclecie Państwa polskiego oraz Marzec 1968.
V kolejka Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej
Zakończyła się V kolejka Ogólnopolskiej Szkolnej Ligii Szachowej w Uzdowie. Nasi zawodnicy utrzymali się w dotychczasowych ligach. Gratulujemy W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajmuje IV miejsce jesteśmy pod wrażeniem poziomu przygotowania rozgrywek przez Uks Uzdowo
"Działaj z imPETem!"
Wyjazd do kina
Dzień Babci i Dziadka
W naszej szkole odbyła się dziś niezwykła uroczystość - Święto Babci i Dziadka
To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń.
Na tle pięknej dekoracji dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1-3 przedstawili program artystyczny.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek, a następnie obdarowały swoich ukochanych gości przygotowanymi własnoręcznie upominkami.Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
IV Kolejka Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej
Zakończyła się IV kolejka Ogólnopolskiej Szkolnej Ligii Szachowej w Uzdowie. Nasi zawodnicy utrzymali się w dotychczasowych ligach. Gratulujemy W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajmuje III miejsce
Jasełka
W kościele parafialnym w Sarnowie uczniowie z koła teatralnego naszej szkoły wystawili Jasełka przybliżając wydarzenia z betlejemskiej stajenki, w której narodził się Zbawiciel. W spektaklu wzięło udział dwudziestu dwóch uczniów, wszystkich przygotowała i dobrym duchem była pani Renata Królikowska. Dziękujemy również panu Łukaszowi Rogowskiemu. Największe słowa podziękowania należą się młodym aktorom i wokalistkom oraz ich rodzicom. Materiał zrealizowany z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach #LaboratoriówPrzyszłości
22.12.2023
Uczniowie naszej szkoły przypomnieli dziś historię narodzenia Jezusa. W wędrówce do Betlejem towarzyszyli nam zaproszeni goście: Wójt Gminy Działdowo - Pan Mirosław Zieliński, Przewodnicząca Rady Gminy Działdowo- Pani Krystyna Wasiak oraz Radni Gminy Działdowo - Pani Ewa Stachewicz i Pan Mariusz Giesek. Oprócz życzeń i opłatka nie zabrakło również prezentów od przybyłych Gości oraz Mikołaja
Świąteczne warsztaty
Nasi uczniowie wykonali kartki z życzeniami, którymi obdarowali obecnych na jasełkach szkolnych rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Świąteczny klimat w klasie IV i V
20.12.2023 uczniowie klasy IV i V piekli i ozdabiali pierniczki wprawiając się w świąteczny nastrój.
Zapraszamy na Jasełka
III Kolejka Ogólnopolskiej Ligi Szachowej
Zakończyła się III kolejka Ogólnopolskiej Szkolnej Ligii Szachowej w Uzdowie. Nasi zawodnicy utrzymali się w II lidze. Do drugiej ligii awansował również Maciej Witkowski. Gratulujemy W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajmuje I miejscena lidze pojawił się też Święty Mikołaj, który wręczył zawodnikom słodkie upominki
Realizacja projektu: "Polska- podróże w czasie i kontekstach"
Temat tej nietypowej lekcji historii to "Między granicami". W realizacji projektu wzięli udział uczniowie z klasy IV, V, VI, VII oraz VIII. Grupa liczyła 24 osoby. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prowadzonej lekcji. Po przeprowadzonych zajęciach wyrazili chęć udziału w kolejnych podobnych.Dziękujemy za umożliwienie nam udziału w projekcie. Niewątpliwie udział w Akcji sprawił, że w uczniach na nowo rozbudziliśmy ciekawość prezentowanymi treściami.
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych uczniom naszej szkoły został przybliżony obraz i codzienne trudności osób niepełnosprawnych. Najmłodsi wykonali plakaty dotyczące różnych niepełnosprawności. Uczniowie klasy 4 i 5 dowiedzieli się jak trudno jest funkcjonować bez wzroku, jak możemy pomóc osobie niewidomej oraz jak wygląda alfabet Braille'a. Na zajęciach w klasie 7 i 8 zostały przybliżone metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać tworząc piosenkę ,,Stary niedźwiedź " oraz kolędę ,, Przybieżeli do Betlejem " za pomocą symboli PCS. To był bardzo pracowity tydzień, a nasi uczniowie wiedzą, że ,, KAŻDY JEST INNY, WSZYSCY SĄ RÓWNI"
Mikołajki
Kampania "Biała wstążka"
Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w kampanię „Biała Wstążka”. Kampania ta ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Klasa VIII wzięła udział w debacie poświęconej temu zagadnieniu. Przygotowany plakat o tematyce profilaktycznej przez naszą uczennice Roksanę Ogrodowczyk został wyróżniony nagrodą
Andrzejki
Zabawy andrzejkowe pochłonęły dziś naszych uczniów. Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe, zadbał o oprawę graficzną oraz muzyczną w tym wyjątkowo magicznym dniu.
Andrzejki w przedszkolu
ANDRZEJKI w naszym przedszkolu Były czary, tańce i zabawy z balonami, spacer butów, luneta, wróżby z serca oraz kim będę. Na osłodę tego dnia zjedliśmy pyszności przygotowane przez rodziców.
Mistrzostwa Powiatu Działdowskiego w Szachach Drużynowych
Szkolna drużyna szachowa wzięła udział w MISTRZOSTWACH POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH w kategorii IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY Nasi reprezentanci zajęli w kategorii klas I-VI miejsce IV natomiast w kategorii klas VII-VIII miejsce V
II Kolejka V Edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej
Wyniki II kolejki V Edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie z dnia 25.11.2023r.
Szkoły Podstawowe:
I m-ce - SP Szreńsk
II m-ce - SP Petrykozy
III m-ce - SP Nr 1 Nidzica
INDYWIDUALNIE:
I Liga
- Bartosz Banasiak (spadek do II ligi) 1,5 pkt
II Liga (utrzymali się)
- Franciszek Frejnik 4 pkt
- Hubert Krukowski 3,5 pkt
- Oskar Witkowski 4 pkt
- Kacper Zielski 4,5 pkt
III Liga
- Oskar Gerlej - II m-ce (6 pkt - awans do II Ligi)
- Maciej Witkowski 4 pkt
Dzień Pluszowego Misia
Lekcja przyrody
22 listopada 2023 r. uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ciekawej lekcji przyrody.Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, bezpieczeństwo zachowania się w lesie oraz zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Pan Leśniczy Jan Kochański w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, o lesie w jesiennej szacie i jego mieszkańcach oraz o tym jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się, jak mogą pomagać zwierzętom przetrwać zimę, jakie jest znaczenie lasu w życiu człowieka. Poznały poroża jelenia ,koziołka i łosia. Leśniczy przypomniał dzieciom zasady zachowania w lesie, a także jak należy chronić lasy.Spotkanie z Leśniczym upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawe wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych uczniów.
Akademia Czerniaka
Uczniowie klas 7 i 8 po raz kolejny wzięli udział w kampanii „Znamię, znam je” Akademia Czerniaka. Zaangażowali się w propagowanie wiedzy o niebezpiecznym i podstępnym raku, jakim jest czerniak. W ramach realizacji kampanii uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat znamion skórnych. Zapoznali się z czynnikami wywołującymi raka skóry oraz z procesem jego ewolucji, z tzw. ABCDE czerniaka. Rozwiązywali zadania interaktywne, by utrwalić zdobytą wiedzę, a także tworzyli plakaty informacyjne w postaci mapy myśli. Było naukowo, twórczo i kreatynie. Dorośli bierzcie przykład w Waszych dzieci – zwracajcie uwagę na zmieniające się znamiona skórne!
"Zdrowo jem - więcej wiem"
Dziś w naszej szkole w ramach realizacji projektu: ,,Zdrowo jem-więcej wiem”, dzieci z klasy pierwszej oraz przedszkolaki, w obecności rodziców, uczyły się dobrych nawyków żywieniowych.Uzasadniały ,,Dlaczego słodycze są niezdrowe?”, przedstawiały jadłospis z trzech dni i opowiadały o aktywnej formie spędzania wolnego czasu. Duże emocje towarzyszyły dzieciom przy budowaniu piramidy żywieniowej . Prawidłowo wskazywały produkty zdrowe i niezdrowe. Po zajęciu rodzice klasy pierwszej oraz przedszkolaków wysłuchali prelekcji pani Małgorzaty Dudek, przedstawiciela Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Działdowie na temat zdrowych nawyków żywieniowych.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek 17 listopada obchodziliśmy XIII ŚDTM. Tego dnia każdy uczeń miał okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i powalczyć o miano najlepszego Muchołap
"Rosnę zdrowo" - wyróżnienia dla naszych uczennic
Uczennice klasy VIII: Roksana Ogrodowczyk i Ewelina Witkowska otrzymały wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim "Rosnę zdrowo" zorganizowanym w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023"
Konkurs recytatorski "Jesień w poezji"
7 listopada w jesienny nastrój wprowadziły nas przedszkolaki i uczniowie klas I-III, którzy w pięknych strojach śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce jesiennej. Tego dnia odbył się też konkurs recytatorski "Jesień w poezji"
3
V Turniej Szachowy o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie
Nasi zawodnicy debiutowali w V Turnieju Szachowym o Puchar Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie z okazji Święta Niepodległości.
W dniu 18.11.2023 r. nasi wychowankowie bardzo dobrze zaprezentowali się podczas rozgrywania turnieju.
W grupie klas I - IV wystąpiło łącznie prawie 100 zawodniczek i zawodników z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowali i zajęli wysokie miejsca:
1. Maciej Witkowski - 36 m-ce
2. Oskar Gerlej - 52 m-ce
W grupie kl V - VIII wystąpiło 5 naszych zawodników. Podczas walki z 72 rywalami nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
1. Franciszek Frejnik - 28 m-ce
2. Kacper Zielski - 35 m-ce
3. Bartosz Banasiak - 46 m-ce
4. Oskar Witkowski - 49 m-ce
5. Hubert Krukowski - 53 m-ce
Narodowe Święto Niepodległości
Podczas dorocznych obchodów 11 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść nasz kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki do rozwoju cywilizacyjnego.
"Szkoła Wierna Dziedzictwu"
8 listopada 2024r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie. Pragniemy poinformować, że Szkoła Podstawowa w Petrykozach otrzymała Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Uzyskanie certyfikatu jest zwieńczeniem działań całej społeczności szkolnej, których celem jest rozwijanie u dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości do ojczyzny i poszanowania polskiego dziedzictwa kulturowego.
Wspólnie tworzymy klimat społeczny, sprzyjający rozwojowi i osiąganiu przez wszystkich sukcesów na miarę własnych możliwości.